Muž se narodil jako běloch, ale cítí se být Filipíncem. Plánuje operaci.

0
Adam, dnes Ja Du, věří, že je Filipínec

Víte, jak levice vždy mluví o tom, že pohlaví je sociální konstrukt, a lze jej měnit? V USA se nyní objevil případ muže, který tvrdí, že rasa je konstrukt, a ačkoliv se narodil jako běloch, cítí se být Filipíncem.

Ja Du se původně jmenoval Adam. Nyní se prohání v Tuk Tuku, což je oblíbený dopravní prostředek na Filipínách. Jenže Ja Du žije v USA.

Patří k malé ale rostoucí skupině lidí, kteří se považují za transrasové. Dřív se tak říkalo většinou párům, které přijaly děti z jiné rasy. Dnes se to týká lidí, kteří se narodili v jedné rase, ale identifikují se s jinou.

Ja Du cítí, že je Filipínec. Užívá si filipínské jídlo, společenské události a celou kulturu. Kdykoliv prý slyší filipínskou muziku, cítí, že je ve své kůži. Je schopen se celé hodiny dívat na History Channel na pořady o Filipínách. Nic ho nezajímá víc.

Ja Du není první. Už před ním tu byla Rachel Dolezal, která byla předsedkyní černošské organizace NAACP. Jenže Rachel se narodila jako bílá, blond holka. Postupem času si obarvila vlasy na černo a ať už líčením, nebo opalováním dosáhla tmavé barvy pleti a vystupovala jako míšenka. Když se pak odhalil její pravý původ, hájila se, že se cítí být černá.

Rachel Dolezal

Psycholožka Stacey Schreckner tvrdí, že se dosud nesetkala s klientem, který by chtěl změnit svou rasu, nicméně s lidmi, kteří chtěli změnit své fyzické rysy už ano.

“Pokud se někdo cítí dobře s určitým náboženstvím, rasou, kulturou, je to o tom hledat, kým opravdu jste. Čím víc toho o sobě víte, tím můžete být šťastnější. A pokud tím nezraňujete sebe nebo druhé, nevidím v tom problém.”

Pokud by Ja Du chtěl podstoupit nějakou operaci, která by mu pomohla změnit jeho rysy, psycholožka doporučuje, aby nejdřív prošel procesem konzultací s psychology. Ona sama již 15 let pracuje s transgenderovými lidmi, mezi které patří právě i Ja Du. Kromě změny své rasy plánuje i změnu pohlaví.

Comments

comments