Obřímu nákupnímu centru Mall of America se právem říká Malé Mogadišu. Podívejte se proč.

0

Mall of America je obrovské nákupní centrum v americkém státě Minnesota. Tento stát kdysi osídlili především lidé ze Švédska a Skandinávie, protože jim drsné podnebí této oblasti připomínalo domov. Dnes v Minnesotě začínají převládat jiní imigranti a především v Mall of America tento fakt nelze přehlédnout.

Imigranti ze Somálska zde tvoří jednu z nejvýraznějších menšin ve státě a nejpočetnější somálskou komunitu v celých USA. Přinášejí sebou ale incidenty náboženského zabarvení, které tento stát na americkém Středozápadě předtím neznal.

Jeden Somálec před rokem v Mall of America běhal po nákupním centru s nožem a ptal se lidí, zda jsou muslimové. Postupně tak zranil deset lidí, než byl eliminován.

Tuto neděli zde došlo k podobnému incidentu. Jiný Somálec se pokusil krást, a když byl konfrontován, vytáhl nůž a začal bodat. Lidé jej nakonec přemohli, ale jeho řádění si vyžádalo několik zraněných.

Ať si říká kdo chce co chce, Grand Remplacement, jak to nazval francouzský spisovatel Renaud Camus, je skutečný. Amerika se etnicky mění ve zcela jinou zemi, než jí svět po dobu její existence znal.

Comments

comments