Švédsko odmítá evidovat etnicitu pachatelů znásilnění. Důležité je prý jen to, že jsou muži.

0
Morgan Johansson

Švédský ministr spravedlnosti odmítl návrh politické strany Umírnění, aby byla evidována etnicita pachatelů sexuálních útoků. Podle něj jediná věc, na které záleží, je to, že jsou to muži.

Ministr Morgan Johansson řekl, že Umírnění prý chtěli svalit vinu na rostoucí počet sexuálních útoků v zemi na imigranty a tvrdí, že se všemi zločinci by se mělo zacházet stejně. Johansson také řekl, že kampaň #metoo tvrdí, že k sexuálním útokům ve Švédsku dochází napříč všemi etniky.

“Společným jmenovatelem těch, kdo páchají tyto zločiny, je to, že jsou to muži,” řekl Johansson a dodal: “Zdá se, že Umírnění nechtějí mluvit o roli mužů v tom všem, a místo toho obviňují imigranty.”

V tomto roce už to byli krajně pravicoví Švédští demokrati, kteří vládu požádali o informace o vztahu mezi migrací a zločinem.

Johansson žádost tehdy odmítl a řekl: “Dřívější švédská čísla a mnohé mezinárodní studie ukazují stejnou věc. Menšiny jsou ve statistikách zločinnosti často více vidět, ale pokud vezmeme v úvahu socioekonomické faktory, ta přehnaná přítomnost zcela mizí.”

Umírnění také podali několik dalších návrhů vedoucích k reformě zákona o znásilnění, včetně vyšších trestních sazeb.

Také navrhli, aby do oblastí s vysokým počtem migrantů, které se nazývají no-go zónami, byla nasazena armáda. Ministr Johansson návrh smetl ze stolu s tím, že tyto problémy nemají vojenská řešení.

Komentáře

komentáře