Stránka na Facebooku monitoruje genocidu bílých farmářů v Jižní Africe

0

Správci jedné stránky na Facebooku si na svá bedra naložili nevděčnou úlohu monitoringu genocidy bílých farmářů v Jižní Africe. Problému, o kterém celý západní tisk až na světlé výjimky mlčí. Není jaksi politicky korektní kritizovat černošskou vládu Jižní Afriky za tichou toleranci vraždění farmářů a není v módě se postavit za rasovou menšinu, která nemá tu správnou barvu kůže.

Přitom to, co se v Jižní Africe dlouhodobě děje, genocida je. Dochází zde k systematickému vyvražďování bílé populace. Mnozí pochopili a z původního počtu 5,2 milionů bílých obyvatel jich již asi milion Jižní Afriku opustilo. Ale pro ostatní je odchod zatím nemyslitelný. Je to zem, ve které se narodili, kterou zvelebili, která kdysi díky jejich práci a píli byla jednou z nejvíce prosperujících zemí na světě. V zemi se většinou narodili i jejich rodiče a další příbuzní. Holandská kolonizace této tehdy v podstatě liduprázdné krajiny začala už v 17.století. A dnešní Búrové jsou potomky těchto kolonistů.

Od roku 1994, kdy v zemi v prvních všeobecných volbách zvítězil komunistický, převážně černošský Afrikánský národní kongres (ANC), přišli bílí o svá privilegia a v zemi proti nim začaly narůstat útoky, které se ostatně děly už předtím. Jen nyní to bylo s tichým posvěcením vlády. Jenže na rozdíl od předchozí doby, kdy celý svět Jižní Afriku bojkotoval a tisk řval pokaždé, když jihoafrická policie teroristy z ANC trochu zmáčkla, je nyní světový tisk zticha a o bojkotu svých vrahů si mohou jihoafričtí bílí farmáři nechat jen zdát.

Navíc vraždy farmářů svou brutalitou předčí vše, co si dovedeme představit. Není to tak, že by je někdo třeba jen zastřelil, nebo zabil nějakým jednoduchým způsobem. Vraždám vždy předchází mučení a těla bývají velmi zohavena. Vraždy bílých farmářů jsou perfektní definicí rasové nenávisti. Často staří lidé bývají zmasakrováni s takovou zuřivostí a ďábelskou vynalézavostí, že je hanbou celého světa, když o tom mlčí.

Většina fotografií z míst vražd je v tisku nepublikovatelná, proto zde sdílím jen odkaz na stránky. Na vlastní oči si můžete prohlédnout, co se v Jižní Africe našim evropským “příbuzným” děje. Sdílejte tento článek, ať o genocidě v Jižní Africe otevřete oči dalším lidem. Nesmíme mlčet.

Komentáře

komentáře