Němcům utekl do Řecka Syřan podezřelý z terorismu a to i se sledovacím náramkem

0

Syrský imigrant, který měl podle německých úřadů představovat hrozbu, a byl kvůli tomu i vyšetřován, byl schopný nasednout v Německu do letadla a odletět do Řecka, i když měl na sobě elektronický sledovací náramek.

Syřan, kterému je 35 let a byl identifikován jako Hussein Z., měl do Německa přijít v únoru 2015 jako žadatel o azyl, a měl žít v Bavorsku.

Byl vyšetřován pro podezření z členství v teroristické skupině a bavorské úřady jej klasifikovaly jako “částečně nebezpečného” pro jeho islamistické názory.

Jeho pohyb měl být monitorován a pod kontrolou, přesto se mu ze země podařilo odletět běžným komerčním letem bez problémů.

Policie k tomu Bavorskému rádiu řekla následující: “V principu elektronický náramek nepředstavuje nebezpečí pro leteckou dopravu. Na druhou stranu, podle zákonů EU, by osoba (s náramkem) neměla projít hraniční kontrolou a vnitřní hranicí (on) prošel.”

Muž měl údajně říct, že jede vyzvednout syna, který je na syrsko-turecké hranici. Jeho matka a sestra již žijí v Hamburku.

Úřadům se Syřan na tři hodiny ztratil, když byl s letadlem ve vzduchu, a když se jim znovu objevil na radaru v Aténách v Řecku, z právních důvodů musely sledovací zařízení vypnout.

Němci poté rychle kontaktovali své řecké kolegy, aby je varovali, ale bylo už pozdě. Muž se ztratil a byl na něj vydán zatykač pro celou EU.

Komentáře

komentáře