Černošští imigranti protestovali v Paříži před libyjskou ambasádou proti trhům s otroky v Libyi

0

Z historie víme, že Arabové dominovali obchodu s otroky již od starověku. Ať už šlo o nájezdy do Evropy, nebo hluboko v Africe, trhy s otroky k arabskému světu neodmyslitelně patřily a v omezené míře patří i v současnosti. Největší současný trh s otroky bují v Libyi, kde rozličné kmenové klany chytají černé imigranty snažící se z Libye dostat do Evropy, a dávají je do otroctví. A Afričané nyní po nás Evropanech, údajně největších rasistech na světě a otrokářích, chtějí, abychom tomu učinili přítrž.

V sobotu libyjskou ambasádu v Paříži obklopilo asi 1000 naštvaných černochů, kteří zde protestovali proti obchodu s otroky, se kterým úřady v rozvrácené Libyi nic nesvedou. Nesli si transparenty s hesly “Ne otrokářství v Libyi,” a když pak začali pochodovat městem, byli zastaveni kordonem zásahové jednotky policie.

“Pusťte naše bratry,” nebo “Svobodu Africe” křičeli. Jenže to se milí bratři z Francie provede těžko. Změna se dělá doma, a protestovat v cizině, když máte přiložit ruku k dílu ve svých zemích, nikam nevede.

Mezi protestujícími a policií pak došlo k několika potyčkám, během kterých podle policie nedošlo k žádným škodám.

Libye se na nátlak světových médií zavázala, že proti trhům s otroky, kteří se prý prodávají už od 400 dolarů, zakročí.

Reportáž CNN o obchodu s otroky v Libyi.

Komentáře

komentáře