Prezident Zeman odsoudil provokaci ruského novináře, který hájil vstup komunistických armád v roce 1968 do ČSSR

0
Foto: RT

Mnozí zemanobijci z řad politiků a novinářů včera reagovali na článek v ruských novinách, ve kterém se psalo, že Rudá armáda a další vojska komunistické Varšavské smlouvy invazí z roku 1968 do tehdejší ČSSR u nás zachránily mír. Jejich kritika ale nemířila ani tak na autora článku, nebo Rusko, ale na prezidenta Zemana, který je v tuto chvíli v Rusku na státní návštěvě.

Řvali, že je to urážka, a protože prý Zeman mlčí, tak se k tomu hlásí a tím nás jako národ ponížil.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nejprve z Moskvy reagoval, že se zatím prezident nebude vyjadřovat, protože článek nečetl. Ale reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Ovčáček nejprve včera odpoledne tweetoval, že prezidentův názor na okupaci je neměnný, a stále ji odsuzuje. V té době ještě stále na internetu různí lidé Zemanovi spílali.

Večer pak Ovčáček napsal, že článek prezidenta rozlítil a hodlá se ohradit.

A konečně dnes ráno přišlo celé vyjádření prezidenta. Ten vyzval ruského premiéra Medveděva, aby se od článku, který vyšel v ruských armádních novinách distancoval. Prohlášení v článku považuje za urážku českého národa a za záměrnou provokaci.

Později si prezident ještě neodpustil jeden ze svých oblíbených bonmotů, když článek v ruských novinách označil za dílo šílence s vylízaným mozkem.

Komentáře

komentáře