Europoslankyně navrhla odsouzení vražd farmářů v Jižní Africe. Většina parlamentu EU to odmítla

0

Zlá mysl europoslanců se odmítnutím odsouzení vražd bílých farmářů v Jižní Africe nemohla projevit víc.

Janice Atkinson, která je nezávislou poslankyní Evropského parlamentu za jihovýchodní Anglii, a dříve zastupovala stranu UKIP, požadovala parlamentní hlasování, které by odsoudilo vraždy bílých farmářů v Jižní Africe.

Její výzva proti vraždám farmářů byla většinou poslanců odmítnuta.¨

Atkinson řekla, že situace v Jižní Africe zůstává extrémně vážná. Také popisovala, jak se zúčastnila protestu proti vraždění, který byl nazván Černé pondělí.

“Být farmářem v Jižní Africe je jedna z nejnebezpečnějších profesí.

“Byla jsem v Jižní Africe v pondělí 30.října, když se tisíce Jihoafričanů postavilo zločinu. Truchlili společně – odění v černém – na památku těch, kteří zahynuli během násilných zločinů.

“Od začátku roku zahynulo nejméně 72 lidí během útoků na farmy. Ale nejsou to jen farmáři, kdo je v ohrožení.

“Každý den je v Jižní Africe v průměru zavražděno 52 lidí a je zde velká obava ohledně fungování policie. Mezinárodní komunitu to ale zřejmě neznepokojuje. Mým návrhem je debata a prohlášení Komise a Rady a aby byla této věci dána dnes večer priorita.”

Když pak Evropský parlament většinou odmítl situaci v Jižní Africe řešit, Atkinson se vyjádřila následovně.

“Evropský parlament věří, že ve věci lidských práv stojí morálně na výši. Ale europoslanci si svou podporu pro lidská práva vybírají podle toho, kdo je porušuje.

“Jejich úroveň podpory základních lidských práv se dramaticky liší podle toho, která země je porušuje, a podle politického smýšlení europoslance, který na to upozorní.

“Moji kolegové v ENF (politická skupina v parlamentu Evropa národů a svobody, většina členů je z francouzské FN) věří, že lidská práva jsou stejná pro všechny lidi bez ohledu na barvu nebo politické přesvědčení vlád, která je porušují. Odmítnutí debatovat porušování lidských práv je ze strany EU ostudné rozhodnutí.”

Komentáře

komentáře