Trump sdílel tweety britské protiislámské aktivistky, kterou nedávno obvinili za “podněcování k nenávisti”

0

Prezident USA Donald Trump sdílel sérii tweetů aktivistky britské protiislamistické aktivistky Jaydy Fransen z organizace Britain First, která byla nedávno obviněna kvůli svému projevu v Belfastu za podněcování k nenávisti.

Tři tweety, které prezident Trump dnes sdílel, zahrnují útoky, které měli údajně spáchat muslimové. První ukazuje “Holandského chlapce o berlích, který je zbitý “muslimským migrantem.” Zatímco je chlapec bit, ostatní se dívají a smějí se.

Druhé video ukazuje vousatého muže, který praští o zem se sochou Panny Marie a rozbíjí jí na kousky.

Třetí video zobrazuje shození muže ze střechy zřejmě v Sýrii s popiskem “Dav islamistů shazuje chlapce ze střechy a ubíjí jej k smrti.”

Fransen na sdílení jejích tweetů prezidentem reagovala pozitivně. “Bůh žehnej Trumpovi! Bůh žehnej Americe! Kupředu křesťanští vojáci.”

Skupina Britain First podniká přímé akce jako například “invaze” mešit v Británii a pořádání “křesťanských hlídek”, které pochodují muslimy ovládanými čtvrtěmi s velkými kříži.

Při jedné takové hlídce Fransen před kamerami řekla: “Toto je křesťanská země. Jsem Britka, tito aktivisté jsou Britové, proto bude těmito ulicemi pochodovat. Máme na to právo.”

Komentáře

komentáře