V Aténách zatkli před Erdoganovou návštěvou devět Turků z militantní levicové skupiny

0
Turečtí militanti z DHKP-C

AP – Řecká protiteroristická jednotka v úterý zadržela v Aténách devět Turků, které podezřívá z členství v militantní levicové skupině. Do Řecka má za týden přijet turecký prezident Erdogan.

Policejní prohlášení říká, že v centru Atén bylo zatčeno devět tureckých občanů – osm mužů a jedna žena.

Operace neměla souvislost s islámským terorismem. Zadržení jsou podezřelí z členství ve Frontě Revoluční strany lidového osvobození (DHKP-C), kterou Turecko, USA a EU považují za teroristickou organizaci.

Policie při prohlídce tří domů, kde Turci bydleli, našla detonátory a materiál, který je snadno dostupný na trhu a může být použit jako výbušnina.

V souvislosti s DHKP-C již byli v Aténách zadrženi čtyři Turci před třemi lety. Razie na jejich byt v Aténách tehdy objevila zbraně, výbušniny a detonátory. Razie následovala po zatčení pěti Turků a tří Řeků, kteří byli chyceni na rychlém motorovém člunu v Egejském moři se zbraněmi.

DHKP-C byla založená na konci 70.let jako marxisticko-leninská skupina a v Turecku je odpovědná za sérii atentátů a bombových útoků včetně útoku na americké velvyslanectví z roku 2013 v Ankaře.

Komentáře

komentáře