Zdravotní sestra v USA přišla o místo, když napsala na Twitter, že by každý narozený bílý chlapec měl být obětován vlkům

0

Nemocnice v americkém státě Indiana zrušila pracovní poměr černé zdravotní sestře kvůli poprasku, který způsobil její tweet vyzývající bílé ženy k obětování jejich synů vlkům. Sestra Taiyesha Baker již podle prohlášení nemocnice není zaměstnankyní.

“Před nedávnem přijatá zaměstnankyně spojená s problematickým příspěvkem na sociálních médiích již není zaměstnankyní v IU Health,” stojí v prohlášení nemocnice.

Baker byla krátce vyšetřována pro svůj příspěvek, že bílé ženy vychovávají potenciální násilníky a vrahy.

“Každá bílá žena způsobuje společnosti újmu, když vychová syna. Někdo s nejvyšším předpokladem pro to být terorista, násilník, rasista, zabiják a hvězda domácího násilí. Historicky každý syn, kterého jste měly, měl být obětován vlkům, děvko.”

Baker svůj tweet poslala v době, kdy byla zaměstnankyní nemocnice.

Mluvčí nemocnice krátce předtím, než Baker přišla o místo, sdělila, že během vyšetřování Baker nebude pracovat s pacienty, a ujistila, že i přes tvrzení Baker nepracuje na dětském oddělení nemocnice.

Madam Baker, která svůj účet na Twitteru mezitím zrušila, bude mít nyní dost času na to studovat statistiky zločinnosti v USA. Asi bude překvapená.

Komentáře

komentáře