Bílý kluk předstíral, že je Asiat, aby dostal vysněnou práci u Marvela

0
Foto Facebook C.B.Cebulski

Nový šéfredaktor u Marvela, C.B. Cebulski, přiznal, že kdysi psal komiksy pod japonským pseudonymem. Jako bílý stážista tehdy neměl šanci místo spisovatele o japonských tématech získat.

Jako Akira Yoshida psal u Marvela komiksy asi rok. Nyní za svůj trik, kterým obešel hlídače diverzity, čelí na sociálních sítích klasické smršti hněvu levice. Lidé mu vyčítají, že zneužil asijskou identitu a přivlastňoval si cizí kulturu. A že to, co se nejdřív zdálo jako příběh japonského chlapce, který dělá kariéru v západním komiksovém vydavatelství, byl podvod.

Než se ale veřejnost dozvěděla, že Cebulski není Japonec, vše bylo v pořádku. Cebulski jako Yoshida protlačoval japonská témata do Wolverina nebo do komiksu o severském bohu Thorovi. To se o přivlastňování cizí kultury nemluvilo. Dokud šlo, domněle, o ovlivňování západní kultury japonskou kulturou, bylo vše v pořádku. Ale teď je zle a lidé žádají, aby Cebulski o své místo přišel.

“Někdo ze skupiny, pro kterou je historicky nejjednodušší sehnat práci, přijme pseudonym, aby zabral jednu z mála pozic v této zemi, pro kterou přirozeně není kvalifikován,” stěžuje si komentátor Shaun Lau.

Je vtipné, že tito lidé jsou zticha, když nordického boha Heimdalla v Marvelově Thorovi hraje černošský herec Idris Elba. Nebo v tom samém filmu Valkýru míšenka Tessa Thompson. Ale na takové pokrytectví už jsme zvyklí.

Každopádně Cebulski jim to natřel parádně.

Komentáře

komentáře