Afričtí otroci prý končí v Libyi v kebabu

0
screen shot

Bývalý člen nigerijské vlády tvrdí, že jeho krajané jsou otrokáři v Libyi “chytáni, mrzačeni a vařeni jako kebab.”

Bývalý ministr kultury Femi Fani-Kayode si stěžoval nad osudem subsaharských Afričanů, kteří přicházejí na pobřeží Středozemního moře se snem o novém životě v Evropě a místo toho jsou uvrženi do otroctví.

V dubnu Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) varovala, že migranti jsou v Libyi prodáváni na trzích s otroky. V různých táborech po Libyi je prý drženo nejméně 20 tisíc Afričanů.

Fani-Kayode říká, že tři čtvrtiny těch, kdo jsou v Libyi v otroctví, pocházejí z jižní Nigérie.

“75 procent z těch prodaných v Libyi do otroctví jsou z jižní Nigérie a mají odebrány orgány, jejich těla jsou zmrzačena a jsou opékáni jako kebab.

“Opékáni zaživa. To je co Libyjci dělají subsaharským Afričanům, kteří hledají cestu do Evropy. Prodávají je do otroctví a buď je zavraždí, zmrzačí, mučí nebo upracují k smrti.”

Právník také kritizuje nigerijského prezidenta Muhammadu Buhariho, že pro ochranu obětí nedělá víc. Je to prý proto, že zotročení jihonigerijci nejsou z jeho kmene.

Fani-Kayode také připomíná, že to bylo svržení diktátora Kadáffího, které vytvořilo mocenské vakuum a umožnilo v Libyi růst organizovaného zločinu.

“Největší kalamita, která Afriku v posledních 20 letech postihla, byla vražda Muammara Kadáffího. Druhou byl příchod k moci Buhariho v Nigérii.”

Při nedávné tajné operaci v Libyi se zjistilo, že Afričané jsou v Libyi prodáváni už za 400 dolarů.

Podle CNN k prodeji dochází na okraji hlavního města Tripoli, kde probíhají dražby manuálních pracovníků. Jedno video ukazuje prodej “velkých silných chlapců pro práci na farmě.”

Komentáře

komentáře