Německá vláda požaduje vstup do “zadních dveří” všech elektronických zařízení

0

Německá vláda chce donutit technologické firmy a výrobce aut, aby předaly bezpečnostním složkám tajné digitální přístupy do soukromých aut, počítačů, telefonů a dalších zařízení.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière navrhl požadavek pro konferenci ministrů vnitra na příští týden, kde volá po “legální povinnosti třetích stran umožnit tajné sledování.”

Takové možnosti by státu výrazně zvýšily jeho schopnost špehovat občany.

Pro bezpečnostní služby je stále těžší se dostat do různých digitálních zařízení, jak jde technologie dopředu a elektronická zařízení chrání stále chytřejší bezpečnostní systémy.

Některé elektronické klíče pro moderní auta jsou tak pokročilé, že mohou majitele upozornit, když s jeho vozem někdo nebo něco jen pohne.

Ministr vnitra chce tuto možnost umět vypnout, pokud to bude třeba pro kriminální vyšetřování.

Nicméně zákon může jít ještě dál, varují kritici.

Ministr vnitra chce, aby měly bezpečnostní složky možnost špehovat jakékoliv zařízení napojené na internet a po technických společnostech chce přístup do “zadních vrátek” do tabletů, počítačů a chytrých televizí.

“Návrh zákona je čelním útokem na digitální a fyzickou bezpečnost všech občanů,” říká Frank Rieger z Chaos Computer Club. “Přístup do IT systému auta je doslova zabijácký vypínač.”

Komentáře

komentáře