San Francisco odstranilo památník dívce zavražděné ilegálem, protože jej postavili nacionalisté

0
Twitter: Identity Evropa

Pracovníci města San Francisco v sobotu odstranili památník Kate Steinle, který zde byl vztyčen bílými nacionalisty poté, co byl její vrah, ilegální imigrant z Mexika, osvobozen porotou.

Rodina Kate prý vyjádřila obavu, že se smrt jejich dcery zpolitizovala a požádala starostu města, aby památník odstranil.

V pátek skupina Identity Evropa umístila na Twitter video z Mola číslo 14 v San Franciscu, kde stojí dvě lavičky, u kterých byla Kate zavražděna, jak zde vytvářejí památník. Lidé zde umístili portrét Kate a mnoho svíček. Po zásahu města v sobotu ráno zde zůstaly jen květiny.

Podle vyjádření města památník porušoval městské vyhlášky o památnících, nad kterými má město výhradní pravomoc. Spontánní památníky není zakázáno stavět, ale město je odstraní 10 dní po pohřbu oběti. Pohřeb Kate proběhl již před dvěma lety.

Na opačné straně Spojených států se včera konala protestní demonstrace nově vzniklé skupiny Operace Homeland, která ve Washingtonu pochodovala po ulicích s americkými vlajkami, a požadovala stavbu zdi mezi USA a Mexikem ve jménu zavražděné Kate.

Komentáře

komentáře