Italy rozčílila scéna narození Ježíše umístěná do gumového “migrantského” člunu

0

Biskup ze severní Itálie ostře zkritizoval umístění Panny Marie a Ježíška do gumového člunu připomínajícího dopravní prostředek migrantů, raději než do tradičního chléva.

Starosta italského města Castenaso, Stefano Sermenghi, se rozhodl pro tuto exhibici, aby přilákal pozornost k útrapám migrantů, kteří se do Evropy dostávají přes Středozemní moře.

Ve scéně z jesliček, která dominuje náměstí města, je dřevěná postava Panny Marie s Ježíškem v náručí umístěna na palubu gumového člunu.

“Pořádáme scénu Ježíšova narození posledních 15 let,” říká starosta, “a nyní jsme chtěli podtrhnout problém týkající se přijímání migrantů.”

Ale biskup z blízké Boloně, Ernesto Vecchi, krok zkritizoval a řekl, že přidání gumového člunu do scenérie je nemístné.

“Jádrem příběhu o narození je dítě v zavinovačce ležící ve chlévě, a to musí být respektováno,” řekl.

“Jesličky nemohou být nahrazeny člunem.”

Biskup dodává, že je myslitelné, aby byl člun někde jinde ve scenérii, ale ne v jejím samém centru, což odporuje biblickému popisu Ježíšova narození.

Na dotaz o poselství, které má člun symbolizovat, a s připomenutím papežovy výzvy o přijetí migrantů, biskup řekl, že jedno téma nemůže nahradit tajemno Vánoc.

“Neříkám, že jesle nemohou být obohaceny jinými elementy, a jistě, člun je symbol, který nám připomíná potřebu pro pohostinnost,” řekl, “ale nezapomínejme, že Ježíš je spasitelem každého problému, nejen jednoho.”

Místní občané biskupův postoj sdílejí, ale vyjádřili se ostřeji.

“Nejnovější idiocie od starosty, který už neví, jak ke své mizerné malé straničce přilákat pozornost,” napsal Marco s odkazem na starostovu středo-levou Demokratickou stranu.

Comments

comments