Koaliční krize v Německu pokračuje. CSU odmítla plán SPD na slučování imigrantských rodin.

0

Angela Merkelová stále nemůže najít cestu ven z krize při snaze sestavit vládu. Její partner, šéf CSU Horst Seehofer, odmítl plány sociálních demokratů na slučování imigrantských rodin ještě dříve, než začala koaliční jednání.

Otázka slučování rodin migrantů, tedy legalizace příchodu ostatních členů rodiny těch imigrantů, kteří již v Německu jsou, již vedla ke kolapsu tzv. “jamajské koalice, když z jednání mezi CDU, Zelenými a FDP posledně zmiňování odstoupili.

Sociální demokraté (SPD), které vede bývalý prezident Evropského parlamentu Martin Schulz, říkají, že slučování imigrantských rodin je podmínkou pro “velkou koalici”, tedy koalici mezi CDU a SPD. To ale nyní odmítla partnerská strana CDU, Křesťansko-sociální unie z Bavorska.

Seehofer, který nedávno oznámil, že odstupuje z funkce bavorského premiéra, ale zůstane vůdcem CSU, řekl, že slučování rodin “by přivedlo takové množství imigrantů, že by schopnost Německa integrovat byla zcela ochromena.”

Odhady z tohoto roku naznačují, že by v roce 2018 mohlo asi 390 tisíc Syřanů s plným nebo dočasným statusem žadatele o azyl být schopno do Německa přivézt celé své rodiny.

Comments

comments