Vrchní švédská státní zástupkyně: Čtvrť Rinkeby je jako válečná zóna

0

Vrchní švédská státní zástupkyně Lise Tamm tvrdí, že stockholmské předměstí Rinkeby je jako “válečná zóna.”

Tamm, která se po Novém roce stane šéfkou jednotky bojující s organizovaným zločinem, říká, že by bylo dobré hledat inspiraci ve válkou rozervaných zemích, jako je Kolumbie nebo San Salvador, pro nalezení nových metod na řešení rostoucího násilí ve švédských no-go zónách.

“Rinkeby je jako válečná zóna. Když tam zasahuje policie, pracují tak, jak by na místě pracovala armáda,” řekla.

Tamm pak no-go zónu přirovnala k zemím střední Ameriky, které musely v nedávné minulosti řešit obrovskou vlnu násilí gangů.

“A pak jsem přemýšlela, jak to dělali v Kolumbii, když deportovali guerrilly FARC, jak to dělali v Salvadoru, když skončila válka? Jak to dělají v ostatních částech světa, kde jsou tak velké problémy už tolik let? Je nějaké řešení? Musíte přemýšlet mimo zavedené normy,” řekla.

Tamm zdůraznila, že rostoucí přítomnost policie v oblasti není dost a že chce také navýšit počet sociálních pracovníků a vládních služeb.

Policista z Rinkeby, Niclas Andersson, s označením své čtvrti za válečnou zónu nesouhlasí, ale přiznává, že předměstí má vážné problémy. “Máme tu střelbu a zločiny gangů, ale říkat tomu válečná zóna, ne, s takovým popisem nesouhlasím.”

Comments

comments