Vzpoura na francouzské vesnici kde tajně koupili hotel a ubytují v něm migranty

0

Obyvatelé Villars-les-Dombes reagovali s hněvem na novinky, že v jejich malebné vesnici pro-migrační neziskovka tajně koupila hotel, který hodlá proměnit v ubytovnu migrantů.

Asociace na ochranu dětí a dospělých (ADSEA) koupila jediný hotel, který byl v komunitě na prodej, řekl starosta obce Pierre Larrieu novinářům, a zdůraznil, že k obchodu došlo za “nepřijatelných podmínek – za našimi zády.”

Teprve v polovině listopadu dostal starosta telefonem zprávu, ve které ho informovali, že hotel Ribotel, který leží jen 100 metrů od hlavní turistické atrakce, bude přestavěn na přijímací a orientační centrum pro migranty, kteří mají dorazit už 4.prosince.

Minulý čtvrtek se kvůli tomu 400 obyvatel vesnice účastnilo veřejného mítinku a podle médií reagovali se “strachem” a “nepřátelstvím. Prý i místní úředníci byli situací a nedostatkem transparentnosti nešťastní.

Obyvatelé vyjádřili obavy nad tím, jaký dopad bude mít centrum na kriminalitu a osobní bezpečnost, a varovali, že to bude mít katastrofální dopad na turismus, který vesnice přitahuje svým ptačím parkem. V něm je téměř 3000 druhů ptactva a že je to největší a nejdůležitější ornitologický park v Evropě.

Comments

comments