YouTube umístil do “karantény” video polské vlády o migrační krizi

0

Společnost YouTube umístila do internetové karantény populární video polské vlády, které se zabývá dopady migrační krize na Evropu. Cenzura je součástí tažení společnosti proti “nenávistným projevům a násilnému extremismu.”

Video, o kterém Středoevropan psal, bylo umístěno do kontroverzního statusu, který společnost vytvořila, aby omezila přístup na videa, která podle ní mají “extremistický” obsah, ale jinak neporušují žádná pravidla této platformy.

Video začíná dramatickou scénou imigrantů zaplavujících Evropu a vypravěč zdůrazňuje naléhání lídrů EU, kteří je chtějí skrze kvóty dostat i do zemí, které o ně vůbec nestojí.

Video, které připravilo polské ministerstvo vnitra, je nyní ve stavu, kde obvykle končí videa spojená s terorismem. Nelze jej najít, jeho kód nelze vložit na jiné stránky a je odstraněno z doporučených videí uživatelů.

Jediný způsob, jak video shlédnout, je kliknout na jeho přímý odkaz a odkliknout varování, že rozumím, že komunita YouTube video pro některé diváky shledala nevhodným a urážlivým.

U videa také byla odstraněna možnost komentovat, není vidět počet jeho shlédnutí ani míra jeho popularity, proto je nyní nemožné vidět, jak velký dopad video mělo, a jak bylo populární.

Comments

comments