Rakouský kardinál: Manželství párů stejného pohlaví popírají realitu

0

Rakouský katolický kardinál Christoph Schönborn odsoudil nedávné rozhodnutí Nejvyššího soudu, které umožnilo legalizovat sňatky párů stejného pohlaví od roku 2019.

Kardinál, který je také vídeňským arcibiskupem, říká, že rozhodnutí znevažuje zvláštní status manželství mezi mužem a ženou, které je jediný schopno “rodit, pečovat a vychovávat děti a tak zajistit následnictví nových generací.”

Schönborn také řekl, že rozhodnutí soudu “popírá jedinečnost a tak zvláštní právní status manželství, které je postaveno na rozdílnosti pohlaví, a tak popírá realitu. Nedělá společnosti žádnou službu a poškozuje všechny – včetně těch, které se snaží chránit,” dodává.

Rozhodnutí odmítla i národovecká FPÖ, jejíž generální sekretář Herbert Kickl prohlásil, že strana už v roce 2009 varovala, že občanské svazky nakonec povedou ke schválení manželství gayů. Kickl řekl, že strana rozhodnutí bude respektovat, ale nezabrání ji jej kritizovat.

Kardinál Schönborn, který je nejvýše postaveným katolíkem v Rakousku, se v minulosti vyjádřil i k migrační krizi a islamizaci Evropy. Řekl, že Evropě hrozí ztráta jejího křesťanského odkazu, a že muslimové usilují o islámské dobytí Evropy.

Comments

comments