Italská levice demonstrovala proti “návratu fašismu v zemi”

0

AP – Italská vládnoucí Demokratická strana v sobotu demonstrovala proti “návratu fašismu” v zemi, kde fašismus vznikl, a která nyní čelí nárůstu protestů proti migrantům.

Několik tisíc lidí se sešlo v Como, jezerním městě v severní Itálii, kde nedávno členové krajně pravicové skupiny Veneto Front Skinheads vpadli na mítink o ubytování migrantů a skandovali o invazi cizinců.

Veneto, region v severovýchodní Itálii, je pevnost protimigrační Ligy severu, která doufá, že skrze alianci s bývalým premiérem Berlusconim získá v zemi moc.

V pátek v noci vpadli dva bratři do rezidence, která ubytovává nigerijské žadatele o azyl, a jeden z nich tvrdil, že je policista.

Na začátku týdne zase maskovaní stoupenci neofašistické Forza Nuova zaútočili na římský sekretariát liberálního listu La Repubblica.

Z obavy ze střetů policie v Como Forza Nuova odmítla povolit protishromáždění.

Místo toho se stoupenci Forza Nuova sešli v místním hotelu, kde vůdce strany Roberto Fiore řekl, že Demokraté a La Repubblica vytvářejí proti jeho straně klima nenávisti. Hájil čin Veneto Fronte Skinheads jako “mírumilovný čin,” a demonstraci proti obchodu s migrací.

Dvě opoziční strany, Hnutí pěti hvězd a Berlusconiho Forza Italia shromáždění Demokratů nepodpořily.

Komentáře

komentáře