Počet imigrantů, kteří přicházejí do Německa s falešnými pasy, se zvýšil o 70 procent

0

Počet imigrantů snažících se dostat z řeckých táborů do Německa letecky s použitím falešných pasů ve druhé čtvrtině tohoto roku vzrostl o 70 procent.

Žadatelé o azyl, kteří uvízli v Řecku, se snaží využít nové a nápadité způsoby, jak obejít hraniční kontrolu, která jim brání dostat se do jimi vytoužených zemí, jako je Německo. Europol a agentura Frontex nyní tvrdí, že víc a víc imigrantů používá letecké spoje a falešné pasy raději než se pokoušet do Německa dostat pěšky přes Balkán.

Evropské agentury nyní tvrdí, že v první čtvrtině roku bylo 429 případů migrantů přicházejících z Řecka do nějaké země EU s falešným pasem. Ve druhé čtvrtině roku toto číslo stouplo na 729 lidí.

Falešné dokumenty byly nalezeny jak mezi Syřany, kteří používají buď řecké nebo italské identifikační doklady, nebo německé a syrské pasy. Afghánci zase používají falešné francouzské dokumenty nebo korejské pasy.

Společně s Německem se imigranti pokoušejí dostat do Itálie, Holandska, Belgie a Švýcarska.

Azylanti se pokoušejí z Řecka dostat už od uzavření balkánské cesty a postavení hraničního plotu v Maďarsku, což počty ilegálních migrantů snížilo o 99 procent.

Ale i přes uzavření trasy a dohodu mezi EU a Tureckem imigranti do Řecka přicházejí stále i když v mnohem menším množství, než v krizovém roce 2015.

Komentáře

komentáře