V Indii byla brutálně znásilněna a zavražděna šestiletá holčička

0

Policie v Indii vyšetřuje několik lidí v souvislosti s brutálním znásilněním a vraždou šestileté dívky ve státě Haryana. Její tělo bylo nalezeno v neděli blízko jejího domu, odkud měla být v noci 8.prosince unesena.

Rozsah zranění dítěte Indy šokoval a mnozí hledají paralelu se znásilněním v autobuse v Dillí v roce 2012. Matka dítěte médiím řekla, že chce spravedlnost.

Policie zadržela tři příbuzné ze strany manžela dívčiny matky, ale nikdo z nich zatím nebyl obviněn. Vláda po nátlaku veřejnosti, která už kvůli vraždě demonstrovala, vytvořila zvláštní vyšetřovací tým.

Dívčina rodina požaduje, aby byl případ vyšetřován indickou federální policií, protože nemá důvěru v policii místní.

Podle otce dívky, který v noci, kdy byla jeho dcera unesena, pracoval, se jeho manželka ráno probudila, a zjistila, že dcera není v domě. Kromě ní mají manžele ještě dva malé chlapce.

Rodina žije na pozemku spolu s dalšími čtyřmi rodinami. Policie má podezření, že ten, kdo dívku znásilnil a zabil pochází z blízkého slumu.

Dívčina rodina nejdříve odmítla její kremaci, dokud nebudou pachatelé chyceni, a povolila teprve tehdy, kdy policie vydala ujištění, že pachatele zatkne brzo.

Lidé ale dali policii ultimátum – buď vraha chytnou do středy ráno, nebo zesílí své protesty.

V jiném případě byl zatčen muž kvůli skupinovému znásilnění nezletilé pacientky léčící se s rakovinou ze státu Uttar Pradesh. Dívka tvrdila, že byla unesena a znásilněna dvěma muži, a když pak požádala souseda o pomoc, ten jí znásilnil také.

Indie více sleduje sexuální násilí od případu z roku 2012, kdy byla v městském autobuse v Díllí skupinově znásilněna a zavražděna 23-letá dívka.

Zločin spustil vlnu masivních protestů a přinutil vládu zavést přísnější zákony postihující znásilnění, včetně trestu smrti. I přes to se ale případy brutálních sexuálních útoků proti ženám a dětem objevují po celé zemi dál.

Komentáře

komentáře