Policie zatkla džihádistu podezřelého z vraždy francouzského policejního páru

0
Muž měl být podle DNA na místě vraždy s Larossi Abballou (na snímku), který se k vraždě přihlásil

Francouzská policie zatkla v pondělí muže, který je podezřelý z džihádistické vraždy policejního páru. Policii k němu dovedla shoda vzorku jeho DNA s tím, co se našlo v bytě zavražděných policistů blízko Paříže.

Zatčený měl vazby na Larossi Abballu, bojovníka Islámského státu, který se k útoku z června 2016 přenášeném živě na Facebook přiznal. Abballa byl poté zabit policií během přestřelky.

Podezřelý, který nebyl na seznamu teroristů, ale vědělo se o něm, že se zradikalizoval, byl zatčen na pařížském předměstí Les Mureaux.

Jeho bratr byl již dříve obviněn z poskytnutí logistické podpory Abballovi, jehož útok vyvolal mezi běžnými policisty zděšení.

Abballa nejdříve ubodal policejního kapitána Jean-Baptistu Salvainga před jeho domem v Magnanville asi 60 km od Paříže a poté v domě podřízl krk jeho partnerce Jessice Schneider před očima jejich tříletého syna. V živém přenosu na Facebooku pak vyzval k dalším útokům.

Zavražděný pár

Muž, který byl v pondělí zatčen, byl již vyšetřován kvůli zmařenému útoku skupinou džihádistek, které se pokusily v září 2016 podpálit auto obsahující kanistry s plynem u katedrály Notre-Dame.

Za neoznámení přípravy zločinu byl na čtyři měsíce umístěn do vazby a propuštěn v lednu.

Vyšetřovatelé věří, že oba útoky nařídil francouzský džihádista Rachid Kassim přes zašifrovaný komunikační kanál Telegram. Kassim měl být údajně v únoru zabit během náletu koaličních sil na irácký Mosul.

Komentáře

komentáře