V Německu se pohybuje nebezpečný azylant, který za 14 měsíců spáchal 50 trestných činů

0

Úřady v Německu zveřejnily informaci o nebezpečném žadateli o azyl, který v říjnu utekl z psychiatrické léčebny. Během 14 měsíců spáchal 50 trestných činů a stále je na svobodě.

Žadatel o azyl z Maroka Hicham B. (27) se prý pokoušel získat azyl v několika zemích včetně Finska, Francie a Dánska a všude pod falešnou identitou. Když se jeho lži provalily, jednoduše odešel do jiné země a proces opakoval.

Poté, co spáchal všechny své zločiny včetně sexuálního napadení, násilí a dokonce útoku na policisty a ohrožování jiných žadatelů nožem, byl Hicham konečně zatčen a umístěn do záchytného centra v Ingelheimu.

Tam ovšem nezůstal dlouho a byl přemístěn do psychiatrické léčebny, kde se pokusil podpálit svou celu. Podle ostatních chovanců prý řekl, že se raději zabije, než aby Německo opustil, a že pokud by byl nucen ze země odejít, zabije i další lidi.

Z psychiatrické léčebny se mu nakonec podařilo utéci, když se v areálu mezi chovanci odehrával fotbalový zápas, a ochranka měla zakázáno utíkajícího muže fyzicky zadržet. Než dorazila policie, Maročan byl pryč a od té doby je neznámo kde.

Podle úřadů prý v minulosti utekl již ze dvou zařízení. Následkem toho bylo rozhodnuto, že policie bude zvláště nebezpečné chovance léčeben monitorovat.

Komentáře

komentáře