Imigranti si kupují “příběhy”, které jim mají pomoci uspět v azylovém řízení

0

Pašeráci lidí a další prodávají žadatelům o azyl “falešné příběhy”, aby zlepšili jejich šance na získání azylu v Evropě.

Nová zpráva tvrdí, že žadatelé o azyl z Íránu si kupují krycí historky z nejméně tří webových stránek, aby zmátli švédské úřady, že jsou ve své vlasti politicky pronásledování.

Švédské zpravodajství mluvilo s mužem jménem Hamid, který tvrdí, že si z webu koupil balíček, který zahrnoval k režimu kritický blog, který existuje už několik let, a který má zvýšit jeho šance v řízení.

Podle Hamida trik fungoval, protože po předložení své krycí legendy od švédské vlády získal povolení k pobytu.

“Mohl jsem si koupit blog kritický k režimu, který byl aktivní už několik let. Převzal jsem jeho administraci a oni mi pomohli jej aktualizovat, jako by byl vždy můj,” tvrdí.

Cena plného balíčku je okolo 6000 eur. Reportéři ze švédského rádia mluvili s mužem, který se jej právě chystal koupit i spolu se švédskými vízy.

Webová stránka se zaměřuje nejen na to získat migrantům ve Švédsku azyl, ale slibuje i stoprocentní úspěch při řízení v Německu, Británii a USA.

Na otázku, zda Švédská migrační rada zkoumá zprávy o krycích legendách mezi žadateli o azyl, odpověděla, že je to věcí policie a přiznala, že nic takového neprověřuje a ani si o tom nevede statistiky.

Komentáře

komentáře