Íránská média zkritizovala britskou diplomatku, že neměla hidžáb

0

Íránská státní média zaútočila na britskou diplomatku, která se na oficiální schůzce objevila bez hidžábu.

Karen Pierce zastupuje Británii v OSN a v Íránu doprovázela ministra zahraničí Borise Johnsona jako součást delegace, která řeší situaci britského občana, který je v zemi vězněn.

Video z hovorů ukazuje madam Pierce, která dorazila na schůzku s íránským ministrem zahraničí Javidem Zarifem s šátkem kolem ramen, ale s nezakrytými vlasy.

Zatímco Zarif členy britské delegace pozdravil nataženou rukou, když se setkal s Pierce, zvedl obě ruce směrem ke stropu, což státní média vyložila jako gesto, kterým chtěl ministr svému britskému hostu naznačit, aby si zakryla vlasy.

جواد ظریف در نقش گشت ارشاد مقابل سیاستمدار زن انگلیسی که بی حجاب است این سیستم سرکوبِ جمهوري اسلامي است که از دیپلمات ها و فوتبالیست ها و هنرپیشه ها را هم گشت ارشاد و بازوی حمایتی قوانین ضد زن مي سازد. جواد ظریف پیشتر به یکی از زنان سیاستمدار فرانسوی گفته بود شما به احترام فرهنگ ایران باید حجاب کنید. در حالی که هیچ دیپلماتی نباید اجبار و زور را به عنوان فرهنگ یک ملت معرفی کند. حجاب اجباری و زوری فرهنگ کشور ما نیست یک قانون تبعیض آمیز است و همه باید به آن اعتراض کنند. Javad Zarif The foreign mister of Iran acts like morality police to enforce compulsory hijab on British female diplomat. a while ago Zarif told French female politicians that hijab is part of our culture and you have to respect it. It is a big lie, Here we are talking about compulsion, compulsory hijab has never been part of Iranian culture. #SeeYouInIranWithou

Příspěvek sdílený Masih Alinejad (@masih.alinejad),

Ta ale i dál během schůzky nechala své vlasy nezakryté.

Podle listu Independent íránská média její vzhled označila jako “nevhodný”, což vyvolalo záplavu komentářů pro i proti ze strany Íránců na sociálních sítích.

Ženy mají v zemi nařízeno si zakrývat hlavu od islámské revoluce v roce 1979. Do té doby si ženy mohly se svými vlasy dělat, co chtěly.

Komentáře

komentáře