Na síti LinkedIn byly džihádistické materiály

0
Na síti byly k vidění i kázání Anwar al-Awlakiho

Na síti LinkedIn, která slouží především k hledání zaměstnání a lidé zde mají své profesní profily, byly nalezeny islamistická kázání imáma, který je napojený na útoky z 11.září, a další džihádistický obsah. Sociální síť byla na materiály upozorněna po vyšetřování, které učinil Institut Tonyho Blaira. Síť ale čelí kritice, že umístění materiálů aktivněji nebránila. Některé dokumenty byly na síti až 8 let.

Institut, který materiály objevil, kritizoval, že na platformě není možnost “závadný” materiál nahlašovat. Společnost Microsoft, která síť provozuje, nakonec přiměl k činu až deník Times.

Materiál, který byl mezitím odstraněn, obsahoval taková témata, jako: kázání o tom, že demokracie není kompatibilní s islámem; výzvu muslimům páchat násilí a stát se mučedníky; výzvu muslimům na financování džihádistických aktivit; rozkaz k odvetě za komiksy zobrazující Mohammeda a radu, že děti nepotřebují souhlas svých rodičů, pokud se chtějí zapojit do džihádu.

LinkedIn se nyní brání, že platforma umožňuje nahlášení “závadného” obsahu, ale že tyto nástroje učiní “viditelnějšími”.

Komentáře

komentáře