Odpor vůči migrantským kvótám v parlamentu neprošel. Podívejte se kvůli komu

0
Wikipedia / Ervin Pospisil

Poslanec KSČM Leo Luzar v úterý v Parlamentu podal návrh, aby se poslanci vyjádřili k tzv. Dublinské smlouvě, která má nahradit systém kvót něčím sofistikovanějším, a propracovanějším způsobem umožnit distribuci imigrantů do členských států EU.

Jeho návrh podpořil i místopředseda PS Tomio Okamura, který zopakoval, co pro nás Dublin znamená. Jak ze zápisu schůze vyplývá, řekl:

V návrhu změn mimo jiné stojí:

1. Zrušení pravidla, že za žadatele o azyl je odpovědná první bezpečná země, jejíž hranice dosáhnou.

2. V úvahu bude vzata preference azylantů, ve které zemi chtějí žít, kdy jim budou nabídnuty čtyři země, které v dané době přijaly žadatelů o azyl nejméně. To bych chtěl zdůraznit – bod 2.

3. Rychlejší spojování rodin migrantů.

4. Žadatelé budou mít možnost se registrovat jako skupina až do 30 lidí.

5. Všechny členské státy Evropské unie se musí zapojit a nést za žadatele o azyl odpovědnost.

6. Státy, které odmítnou, nebudou mít přístup k eurofondům.

Okamura pak řekl, že SPD projednání “Dublinu” podpoří a vyzval k hlasování, zda s tím souhlasí i ostatní poslanci. Jinými slovy se mělo hlasovat o tom, zda se naši poslanci proti Dublinu vzbouří, nebo jej podpoří. A jak hlasovali?

Návrh na projednání kvót neprošel a to především díky poslancům ANO, TOP 09 a Starostů, ale i Pirátů a části ČSSD, kteří se hlasování většinou zdrželi.

Protinárodní postoj TOP 09, jim spřízněných Starostů a Pirátů nepřekvapil. Ale nedrbou se voliči ANO, jejíž poslanci hojně hlasovali proti návrhu, teď trochu na hlavě?

Jména patriotů a těch, kdo selhali, jsou na přiloženém obrázku.

 

 

Komentáře

komentáře