Krajní levice a islámští extremisté hrozí britským školním inspektorům kvůli muslimským školám

0

Extremisté vyhrožují britským školním inspektorům kvůli jejich tažení proti neregistrovaným muslimským školám, píší Timesy.

Šéfka inspekce Amanda Spielman přiznala, že jedna regionální kancelář musela přijmout dodatečná bezpečnostní opatření poté, co opakovaně obdržela radikální islamistickou literaturu.

Šéf inspektorka z vyhrožování obvinila “mix islámských extremistů a krajní levice”, který se snaží zabránit pokusům inspekce zastavit šíření radikálního islámu na školách v Anglii a Walesu.

“Dostala jsem email, ve kterém stálo, že vědí, kde bydlím a mohou se ke mně dostat kdykoliv budou chtít,” svěřila se.

Spielman říká, že poté, co soud rozhodl, že segregace chlapců a dívek v muslimských školách je nezákonná, její adresa domů musela být smazána z internetu, poté, co jí začali chodit hrozby.

Boj s ilegálními náboženskými školami je jednou z nejobtížnějších prací inspekce, která od doby, co se mu věnuje, dostává mnoho výhrůžek.

Inspektoři, kteří navštívili neregistrovanou islámskou školu ve východním Londýně, byli šokováni agresivním chováním zaměstnanců, kteří je nazvali “rasistickými pedofily”. Inspektoři jejich chování nahlásili policii.

A dokonce během této návštěvy ředitelka telefonovala rodičům, kterým řekla, že inspektoři se jejich dětí ptají, zda jsou gayové. A pak inspektorům řekla, že rozzlobení rodiče se srocují před školou, a zeptala se, jestli chtějí s kontrolou vážně pokračovat.

Komentáře

komentáře