Na Twitteru má dnes dojít k masivní “čistce” pravicových účtů

0
Koláž Twitter

Některá světová média informují o “čistce”, kterou se chce dnes Twitter zbavit pravicových účtů na této platformě. Informuje o tom například Newsweek nebo britské Metro.

Twitter v listopadu představil svá nová pravidla ohledně obtěžování a hrozeb násilím, která by měla dnes vejít v platnost. Kdokoliv tato pravidla poruší, bude z Twitteru navždy vypuzen. Nicméně pravicoví uživatelé Twitteru se obávají, že čistka směřuje na ně a vyzývají své stoupence, aby přešli na alternativní platformy, jako je například Gab, kde není cenzura. Pravice často tvrdí, že firmy ze Sillicon Valley mají levicové předsudky a snaží se umlčet opozici. Ale levice naopak burcuje, že Twitter pravici umožňuje šířit své ideje a získávat stoupence.

Jedno z nových pravidel zakazuje propagaci organizací, které hrozí ať už online nebo offline násilím proti civilistům. Toto pravidlo zřejmě omezí stoupence Islámského státu. Není ovšem jasné, jestli omezí příznivce militantního levicového hnutí Antifa, nebo bude použito jen proti “pravičákům”.

Nová pravidla také zakazují použití “nenávistných obrázků nebo symbolů” v profilových fotkách nebo popiscích účtů. Minulý měsíc Twitter pozastavil svůj proces ověřování a ověření ve formě modrého kolečka odebral takovým lidem, jako je například britský aktivista Tommy Robinson. Zatímco ověření mělo znamenat, že se jedná o účet skutečné osoby, takto to vypadalo spíše jako vyjádření politického názoru ze strany Twitteru. Levicoví propagandisté na Twitteru o své ověření totiž nepřišli.

Twitter totiž proces ověřování zastavil pro kritice, kdy “ověřil” účet organizátora demonstrace v Charlottesville, Jasona Kesslera.

A tak celý pravicový Twitter dnes žije v očekávání masové čistky, ke které má dojít dnes v 18:00. #twitter purge

Komentáře

komentáře