Kdo jsou první oběti čistky na Twitteru

0
Screenshot

Čistka pravicových účtů, o kterých Středoevropan včera informoval, je realitou. Kdo ovšem čekal, že Twitter smaže ty nejextrémnější skupiny a jednotlivce, pletl se. Místo toho se Twitter zaměřil na aktivisty, jejichž činnost jak online tak offline je nenásilná. Nicméně metodika čistky zatím postrádá logiku. Mnoho účtů, které očekávaly svůj konec, čistku zatím přežilo.

Z Twitteru tak zmizel účet britské skupiny Britain First, i jejich předních aktivistů Jaydy Fransen a Paula Goldinga. Prvně jmenovaná nedávno proslula tím, že její příspěvky sdílel americký prezident Donald Trump.

Smazán byl účet Generation Identity, což je zcela nenásilné hnutí mladých evropských intelektuálních nacionalistů.

Velké překvapení vzbudilo smazání účtu superintelektuální organizace American Renaissance a jejího předního aktivisty Jareda Taylora, jehož video Středoevropan v minulosti zveřejnil.

Organizace i Taylor poslali Twitteru stížnost a ten jim odpověděl, že byli smazáni pro napojení na násilnou extremistickou skupinu, což je absolutní nesmysl. Jedná se o podobnou záminku, jako vinit například Václava Klause, že se jeho mítinku účastnil například Vlastimil Pechanec.

Celé prohlášení skupiny naleznete zde.

Kromě těchto prominentních účtu zmizely stovky dalších. Kdo je na řadě?

Komentáře

komentáře