Maďarsko posílá muže a materiál na ochranu makedonské hranice

0
Maďarský a makedonský ministr zahraničí

Maďarský ministr zahraničí řekl, že spolupráce jeho země s Makedonií je důležitá s ohledem na problém migrace, ekonomiku a rozšíření EU a NATO, píše maďarský tisk.

Péter Szijjártó oznámil, že z tohoto hlediska a hlediska bezpečnosti je důležité, aby tzv. balkánská cesta zůstala uzavřená. Podle něj každá změna v regionu, která usnadní překročení hranice, jen povzbudí stovky tisíc dalších, aby se do Evropy vydali.

Makedonská vláda potvrdila, že její migrační politika zůstává nezměněná, a do země pustí jen ty lidi s platnými dokumenty.

Maďarský ministr také oznámil, že na makedonskou hranici pošle jednotku 30 policistů, kteří pomohou hlídat hranici s Řeckem nejméně do října 2018. Tento maďarský kontingent má do země dorazit 10.ledna.

Maďarsko také Makedonii poskytne vybavení, když už Maďaři nedávno Makedoncům poskytli 100 km ostnatého drátu, počítače a čtečky prstů.

Ministr zdůraznil, že pro udržení stability na Balkáně je důležité, aby byla Makedonie přijata do Evropské unie a NATO. Maďarsko prý bude tlačit, aby se integrace Makedonie urychlila.

Komentáře

komentáře