Německý levicový politik si stěžuje na špatnou práci policie vůči zločinným migrantům

0

Politik za levicové Zelené Peter Seifert si stěžuje na nedostatek akce ze strany německé policie vůči zločinným migrantům, což prý zvyšuje popularitu národovecké Alternativy pro Německo (AfD).

V dopise pro místní noviny Seifert, který je v radě města Balingen, popisuje svůj zážitek s opilým a násilnickým žadatelem o azyl, píše Die Welt.

Seifert řekl, že byl nucen zavolat policii, protože migrant “řádil”. Policisté nejdřív přijeli a zatkli jej, ale on se prý asi po tři čtvrtě hodině vrátil a pokračoval tam, kde skončil.

Když se jej Seifert pokoušel konfrontovat, azylant mu řekl, že jej zabije a palcem přejíždějícím po krku svou hrozbu doplnil.

“Každý den čelíme realitě našeho právního státu. Jak zvládat prodej drog za denního světla, který nikdo netrestá. Jak vyslovovat hrozby a urážky, které vás zdá se nezajímají. Jak tvrdě pracujeme, abychom vydělali peníze, které takoví lidé utrácejí na náš úkor,” píše Seifert.

Také tvrdí, že policisté svého kolegu požádali, aby smazal fotografii migranta, kterou pořídil na svůj telefon, protože by to mohlo narušit soukromí žadatele o azyl.

“Pomalu získáváme dojem, že žijeme ve špatném světě,” dodává.

Seifert také citoval starostu za Zelené z Tübingenu, který řekl: “Nesmíme skrývat fakta jen proto, že nepasují do našeho světonázoru.”

“Necháváme na AfD, aby o těchto nepravostech mluvila, a divíme se, proč dostávají čím dál víc hlasů,” dodává Seifert a varuje, že zatajování takových informací, jako je etnická příslušnost podezřelých může AfD jen posílit.”

Nejnovější průzkumy dávají AfD už 14 procent.

Komentáře

komentáře