Průzkum: 70 procent Švýcarů by nelibě neslo nárůst muslimské populace v zemi

0

Průzkum odhalil, že velká většina švýcarských občanů – 70 procent – by bylo znepokojeno, kdyby se muslimská populace v zemi navýšila, informují média.

Průzkum, který provedlo vydavatelství Tamedia, je první svého druhu ve Švýcarsku, a ukazuje, že především starší generace má s nárůstem islámu v zemi problémy: 75 procent lidí starších 65 let má z nárůstu muslimů v zemi strach.

Stoupenci národovecké Švýcarské lidové strany (SVP) jsou také silně proti. 93 procent z nich je proti dalšímu šíření islámu ve Švýcarsku.

Stejný názor má 72 příznivců politiky středu, ale i 38 procent stoupenců levicových Zelených a socialistů.

Christophe Monnot, výzkumník z Institutu sociálních věd a náboženství na univerzitě v Lausanne říká, že “problémy spojené s islámem ve veřejném prostoru činí toto náboženství viditelnějším.”

Monnot jako příklad zmiňuje radikální islámskou aktivistku Noru Illi, která minulý rok protestovala proti zákazu burky v italském kantonu Ticino.

Illi také nedávno protestovala proti zákazu zahalování v Rakousku, za což byla spolu s dalšími ve Vídni zatčena.

Švýcarsko má s islamisty problémů více než dost. Středoevropan už několikrát informoval. Například i o imámovi, který nabádal k vraždám umírněných muslimů.

Komentáře

komentáře