V Austrálii pobodali dva chlapce. Za to, že jsou Australané

0
Jedna z obětí. Foto Facebook

Vánoční párty v australském státě Victoria v městečku Koo Wee Rup se zvrhla v orgie násilí, když zde skupina imigrantských mladíků pobodala dva australské chlapce. Ti tvrdí, že důvodem byl jejich australský původ, píší média.

Večírek na farmě, který si australská mládež uspořádala a na kterém slavilo asi 100 lidí, probíhal klidně, když se najednou objevil gang asi 15 cizinců a někteří měli i nože.

Matt Dromell, 18, popsal, co se dělo. “Chytili mě za krk, přiložili mi k němu nůž a snažili se mě odtáhnout k nim do auta. Na pomoc mu přiběhl kamarád Joe Sarlo a v tu chvíli imigranti zaútočili noži. Matt obdržel dvě bodné rány do zad a odplazil se ke stáji, kde se schoval.

“Myslel jsem, že umřu. Kdyby tam nebyli kluci, asi bych nepřežil.”

Joe, který šel kamarádovi na pomoc, byl také bodnut dvakrát. “Viděl jsem, jak (Matta) bijí, tak jsem k němu rychle běžel a odtáhl jsem ho od nich. Pak jich na mě asi šest skočilo a během toho jsem byl pobodán.”

Svědci tvrdí, že gang během útoku řval o “australské špíně”. Policii se na místě podařilo zatknout 17-letého Iráčana. Po výslechu jej policie propustila.

Joe byl převezen do nemocnice s bodnou ranou v zádech a boku. Jeho tričko bylo celé od krve stejně jako dva ručníky, kterými se pokoušeli rány ucpat.

Ale Joe a Matt nebyli jediné oběti toho večera. “Dva moji kamarádi byli zbití. Jeden skončil v nemocnici. Bodli ho do ruky přede mnou. Jen se snažil chránit nějaké holky, které obtěžovali a bili.”

Rodiny napadených chlapců nemohou uvěřit, že byl chycený útočník puštěn na svobodu. “Mám takový vztek. Justiční systém je vtip,” řekla jedna z matek médiím.

Komentáře

komentáře