Do Británie se s asijskými komunitami vrací barbarské kohoutí zápasyy

0

Komunita Travellers, což je britská a irská obdoba našich “světských” a muži z asijské komunity stojí za rozmachem krutého sportu kohoutích zápasů, varuje Královská společnost pro prevenci krutosti vůči zvířatům (RSPCA) .

Tato praxe, při které jsou kohouti nuceni bojovat, často na život a na smrt, byla v Anglii a Walesu zakázána v roce 1835, ale díky dvěma specifickým minoritám se vrací.

Minulý měsíc byl gang Pakistánců obviněn z krutosti vůči zvířatům kvůli organizování kohoutích zápasů. Mohammed Asab, 51, z Ilfordu ve východním Londýně měl chovat kohouty v domě, který byl plný krve a peří, píše Ilford Recorder.

Policie zabavila mobilní telefony, na kterých byly záběry z tréninku kohoutů, kteří trénovali na mladých kuřatech a byli drženi v malých klecích.

Kromě něj byli obviněni i tři muži a mladý chlapec. Nakonec byli odsouzeni k veřejným pracím a pokutě 1500 liber. Asab dostal navíc podmíněný trest.

RSPCA tvrdí, že se nyní tento sport přesunul z tradičního venkovského prostředí do měst a předměstí.

Mike Butcher, který zápasy zvířat pro RSPCA vyšetřuje, řekl pro deník Times: “Když prošetřujeme informace o kohoutích zápasech, narážíme na lidi z komunity Travellers nebo muže z jižní Asie.

“Může to být proto, že kohoutí zápasy jsou součástí jejich historie a dědictví. Jsou velmi uzavření.”

Clifford Harrison z RSPCA dodává: “Kohoutí zápasy jsou brutálním a barbarským sportem. Byly zakázány v roce 1835, ale bohužel nezmizely a stále dostáváme tipy, že k nim dochází ve vesnicích a městech po celé Anglii.

Podle reportu dostala RSPCA v roce 2016 60 oznámení o takových zápasech. O většině z nich se ale RSPCA vůbec nedozví, protože zápasy, okolo kterých se točí peníze za sázky, jsou utajené.

V České republice nejsou kohoutí zápasy tradicí, ale zato tu máme zápasy psí. I zde se jedná o uzavřenou komunitu lidí a velké peníze v sázkách a je podezření, že kradení psi, kteří se pak už nikdy neobjeví, jsou používáni pro trénink a jsou zabíjeni. Policie na dotaz Středoevropana odpověděla, že se problematikou psích zápasů obecně zabývá ve spolupráci s veterinární správou, ale na dotaz o konkrétních statistikách těchto případů už odpověď nepřišla.

Komentáře

komentáře