Masová migrace v Británii způsobila bytovou krizi. Mladé rodiny nemají kde bydlet.

0

Nová zpráva odhaluje rozsah bytové krize v Británii, která byla způsobena masovou migrací a na kterou doplácejí mladí lidé díky stále rostoucím nájmům.

Migration Watch UK tvrdí, že příliv 2,5 milionu migrantů za poslední desetiletí byl hlavním faktorem, proč mladí lidé nedosáhnou na většinu nájmů.

Zpráva vydaná ve čtvrtek odhaluje, že díky migraci a vysoké poptávce po bydlení ceny nájmů vyletěly raketové nahoru a mladí Britové nedosáhnou na kauci.

Rodiny imigrantů tvoří 9 z 10 nových domácností za poslední dekádu a zvýšenou poptávkou po bydlení nejvíce trpí Londýn. Zatímco ceny nájmů vyrostly o 36 procent, mzdy jen o 21 procent. Mladí lidé byli z trhu bydlení díky vysokým cenám jednoduše vytlačeni a většina z nich žije ve sdílené domácnosti nebo zůstává u rodičů.

“Toto zdržení v postavení se na vlastní nohy může vést k pozdržení dalšího důležitého životního rozhodnutí, jako je založení rodiny,” tvrdí studie, která ukazuje na čísla, podle kterých 59 procent lidí mezi 18 až 44 lety musela kvůli bytové krizi dát svým životním plánům pauzu.

Počet lidí v Anglii ve věku 25 až 34 let, kteří mají vlastní bydlení, za posledních 10 let klesl z 57 na 38 procent.

Mluvčí strany UKIP John Bickley obvinil strany establishmentu, že roli masové migrace v bytové krizi podceňují.

“Obviňují z bytové krize jeden druhého a zoufale se snaží, aby lidé neviděli to, co ji způsobilo: nekontrolovaná migrace.”

Komentáře

komentáře