Anglická princezna se musela omluvit za “rasistickou” brož

0

Princezna Michael z Kentu byla donucena se omluvit za údajně rasistickou brož Blackamoor, kterou si vzala na oběd, kterého se účastnila i snoubenka prince Harryho Meghan, píše Guardian.

Novináři princeznu zachytili cestou na vánoční oběd s broží zobrazující černého muže. Média ji okamžitě obvinila z rasismu a některá šly až tak daleko, že broží chtěla Harryho snoubenku, která je smíšené rasy, urazit.

“Brož byla dar a byla nošena mnohokrát předtím,” uvedl mluvčí princezny. “Princezna se velmi omlouvá a je znepokojená, že tím někoho urazila.”

Je zajímavé, že zatímco míšenka Meghan byla britským tiskem okamžitě přijata, princezna Michael, která si vzala královnina bratrance a je německo-maďarského původu, si stěžuje, že nebyla přijata nikdy.

Z rasismu už byla obviněna dříve, když někdo zaslechl její rozhovor na večeři v New Yorku. Princezna ale tvrdí, že možná jen nepoužila dostatečně politicky korektní slovník, ale v Africe prý byla mnohokrát a lidi v Africe prý velmi miluje. Když prý byla mladá, dokonce se snažila předstírat, že má africké předky a barvila si vlasy na černo. Ale její světlé oči jí vždy prozradily.

Brož Blackamoor se vyrábí v Benátkách, a je zde velmi populární.

Komentáře

komentáře