Dave Chappelle: Nemám rád chudé bílé lidi

0
Dave Chappelle Facebook

Americký komik Dave Chappelle vyvolal kontroverzi, ale ne takovou, k jaké by došlo, kdyby se vyměnily role, když uváděl upoutávku na svou novou show. V klipu plném hrubých výrazů řekl:

“Nikdy jsem v životě neměl problémy s bílými lidmi, ale když to mám říct naplno, chudí bílí jsou moji nejméně oblíbení. Měli jsme s nimi dost problémů.”

Komik řekl, že “chudí bílí” jsou důvod, proč se Donald Trump stal prezidentem. Promluvil také, jak se s “chudými bílými” setkal, když šel volit.

“Nikdy jsem jich tolik zblízka neviděl. Podíval jsem se zblízka do jejich umouněných tváří. A k mému překvapení, víte, co jsme neviděl? Neviděl jsem ani jednu ubohou (deplorable – tak voliče Trumpa nazvala Hillary Clinton, a ti se tak nyní hrdě nazývají) tvář. Viděl jsem hodně rozzlobených tváří a hodně odhodlaných tváří, ale vypadali jako slušní lidé.”

Chappelle dodal, že tento rok vydělal spoustu peněz, a musel se potkat s mnoha bohatými bílými lidmi, kteří prý chudé bílé lidi nazývají odpadem.

“Bylo mi jich líto,” pokračoval. “Poslouchal jsem, jak říkají naivní bílé věci: ‘Můj člověk Donald Trump půjde do Washingtonu a bude za mě bojovat.’ Tak tam stojím a říkám si, ty hloupej zku*vysynu. Jsi chudej. On bojuje za mě!”

Chappelle v minulosti Trumpa několikrát odsoudil.

Komentáře

komentáře