Rasové útoky proti bílým a Židům v anglickém Bradfordu

0
Zabedněná okna rozbité hospody

Oblasti anglického Bradfordu jsou pro některé etnické skupiny no-go zóny a město prý směřuje ke zkáze, varují radní a zmiňují útoky na synagogu a obchody provozované bílými Brity v “asijských” čtvrtích.

Arshad Hussain z Rady dohlížející na obchod v Bradfordu viní etnickou segregaci a neúspěšnou integraci a také politickou korektnost, která dělá situaci ještě horší.

“Příliš mnoho lidí se bojí promluvit, aby někoho neurazili,” varuje a dodává, že ve městě je mnoho oblastí, kam se lidé určité etnicity bojí vejít.

Další radní, Vanda Greenwood, dodává, že v částech města se mladé dívky necítí bezpečně kvůli gangům asijských mladíků.

“Je zde vážný problém s tím, jak lidé vnímají Bradford. Mé dceři je 23 a ona a její kamarádky by se do Bradfordu nešly bavit kvůli gangům asijských mladíků, kteří se potloukají okolo.

“Říkají, že se necítí bezpečně, a raději jedou do Leedsu.”

Nedávná vládní zpráva řeší integraci ve městě, která je ztěžována “zpátečnickými náboženskými a kulturními ideologiemi” a zmiňuje autocenzuru ze strachu z obvinění z rasismu. Politická korektnost prý napomáhá muslimskému extremismu.

Radní Hussain také zmiňuje šokující útoky na obchody vlastněné bílými.

“Vztahy ve městě byly před 25 lety mnohem lepší. Vážně dosahujeme toho, čeho máme dosahovat? Nemyslím si. Minulý měsíc byly tři bílé hospody napadeny asijskými mladíky s kameny,” dodává.

Deník Telegraph and Argus píše, že napadeny byly hospody Red Lion a Round Thorn. “Byly to jediné bílé podniky v oblasti. Asijský podnik nebyl napaden žádný. Byly napadeny proto, že jsou bílé,” říká radní.

“Vážně mi vadí, že jsou věci jak jsou. Je mnoho oblastí v tomto městě, kam se bílí lidé bojí chodit a stejně tak jsou oblasti, kam se bojí Asiaté.

“Došlo k velkému nárůstu islamofobie a antisemitismu. Zločiny z nenávisti narostly třikrát, ale většina ani není hlášená. Největší výzvou je přiznat, že existuje problém, než to popírat.”

Komentáře

komentáře