Běžte jinam, říká švédská ministryně financí imigrantům

0

Švédsko vyčerpalo své zdroje na přijetí dalších migrantů, prohlašuje ministryně financí a říká, že migranti mají zkusit štěstí jinde.

“Integrace nefunguje jak má. Nefungovala ani před podzimem 2015 (začátek migrační krize), ale mně je jasné, že nemůžeme přijímat větší počet migrantů, než jsme schopni integrovat,” říká Magdalena Andersson.

“Není to dobré pro lidi, co sem přicházejí, a není to dobré ani pro společnost.” Na vrcholu krize do Švédska přišlo 163 tisíc lidí.

“Musíme se ujistit, že už se nikdy nedostaneme do situace jako na podzim 2015,” říká Anderson a dodává, že země čelí bytové krizi. Švédští pracovníci také budou chodit později do důchodu.

“Musíme se soustředit na ty, kdo mají právo ve Švédsku zůstat a dát jim práci a bydlení a vzdělání jejich dětem,” říká ministryně.

“Migranti a uprchlíci budou mít více možností, pokud půjdou do jiné země,” dodává. “Ti, kdo přijdou do Švédska, budou čelit velmi obtížné situaci.”

Kdysi štědré Švédsko muselo po roce 2015 přejít k obnovení hraničních kontrol a zavést kontroly dokladů.

S názory Anderssonové ale nesouhlasí ministr školství za Zelené Gustav Fridolin. “Pokud budou všichni říkat, že migrantům bude lépe jinde, nezůstane pak žádné útočiště pro ty, kdo jej vážně potřebují.”

Komentáře

komentáře