Jeden z organizátorů Stockholm Pride odsouzen za zneužití mladého chlapce

0

Jeden z hlavních pořadatelů pochodu gay pride ve Stockholmu byl zbaven funkce a vyhozen poté, co ostatní členové zjistili, že byl shledán vinným ze znásilnění mladého chlapce před 6 lety.

Muž, který byl předtím lokálním politikem, měl sexuální styk se třináctiletým chlapcem, kterému slíbil televizní kariéru v Americe. Chlapci prý dal i několik drahých dárků.

Britta Davidsohn, která je prezidentkou Stockholm Pride, říká: “Dostali jsme informaci od jedné z členských organizací, že osoba v našem vedení je odsouzena za sexuální zločin. Nevěděli jsme to. Zavolala jsem výboru a rozhodli jsme s tou osobou okamžitě přerušit spolupráci. Také jsme najali konzultanta, který nám pomůže s revizí vnitřních pravidel, které zajistí, že už se to nestane,” píše Expressen.

Davidshon řekla, že muž se rozhodnutí nijak nebránil a odstoupil ze všech svých funkcí v organizaci.

Ačkoliv Davidsohn tvrdí, že vedení o ničem nevědělo, na jednání výboru se odhalilo, že někteří lidé v organizaci o mužově minulosti věděli.

Není to poprvé, co známá postava švédské veřejnosti musela rezignovat kvůli sexuálnímu kontaktu s dítětem. Člen managementu švédské televize SVT byl dříve v tomto roce přistižen, když se snažil koupit panenství čtrnáctileté dívky.

Komentáře

komentáře