Sebastian Kurz promluvil o řešení migrace

0

Většinovým rozhodnutím z roku 2015 členské státy EU schválily povinné přesídlení uprchlíků podle určitých kvót z Řecka a Itálie do jiných zemí EU. Nicméně především státy střední Evropy to odmítají, což vedlo k problémům s Evropskou unií a hrozbám žalobou.

Rakouský kancléř Kurz říká, že diskuse o kvótách je nesmyslná, píše Krone.

“Protože migranti, kteří jsou na cestě do Evropy, nechtějí jít do Bulharska nebo Maďarska. Chtějí do Německa, Rakouska, nebo Švédska,” říká Kurz.

“Hranice mezi azylem a ekonomickou migrací je nyní nejasná. Je to o tom pomoci lidem v zemích jejich původu. Pokud to není možné, v sousedních státech. A pokud to není možné, tak na kontinentu v bezpečných oblastech, které by byly podpořeny, třeba i vojensky, Evropskou unií.

Pouze jako finální krok by se prý na místě vybíralo, kdo by směl do Evropy, říká Kurz. “Ale už nemůžeme brát kohokoliv, kdo se do Evropy dostane nelegálně. Politická vůle podpořit takové řešení existuje.”

Podle Kurze by také západ Evropy měl více respektovat její východní státy. “Ve střední a západní Evropě jsou mladé členské státy na východě často přehlíženy. To vytváří negativní emoce. Zvláště v Německu a Rakousku je třeba si uvědomit, že všechny členské státy si jsou rovny,” dodal kancléř.

Komentáře

komentáře