V Calais objevili u silnice mrtvého Afghánce sraženého autem

0

U krajnice v Calais bylo nalezeno tělo afghánského migranta, který byl pravděpodobně sražen jedoucím autem. Policie nyní po řidiči, jehož vozidlo je zatím neznámé, pátrá, píše Express.

Muž, kterého nešlo identifikovat, ani zjistit jeho věk, byl zřejmě sražen na hlavní silnici vedoucí do přístavu. Migranti se zde často snaží za použití všech prostředků zastavit projíždějící auta a následně se do nich dostat. Je zřejmé, že tento migrant neměl svůj šťastný den.

Prefektura v Pas-de-Calais incident řeší a ačkoliv si policisté nejsou jistí, domnívají se podle různých indícií, že oběť je afghánské národnosti.

Úřady v Calais odhadují, že v oblasti se potuluje 350 až 400 migrantů. Jejich počet, který se neustále mění, je jen zlomkem proti původním 10 tisícům, kteří zde žili v době existence tzv.Džungle – provizorního tábora, který si migranti zbudovali.

Silnice v Calais není nebezpečná jen migrantům. V červenci tu byl málem zabit řidič kamionu, kterého se migranti podali. V červnu zde po nárazu do barikády na silnici zahynul řidič z Polska.

Komentáře

komentáře