Na srbsko-chorvatské hranici demonstrují imigranti. Chtějí dál do Evropy

0

Desítky imigrantů protestují už druhý den v otevřeném prostoru na hranici mezi Chorvatskem a Srbskem a žádají chorvatské úřady, aby je pustily dál. Vedle toho Srbský komisař pro uprchlíky obvinil neziskovky, že dávají imigrantům falešné informace.

Podle neziskovek dorazilo v pondělí na hraniční přechod Tovarnik asi 150 imigrantů z celého Srbska. Původně je měli podpořit i imigranti z dalších záchytných táborů, ale prý se báli, že by přišli o svá místa v táborech.

Na místě byli aktivisté neziskové organizace No Name Kitchen, kteří měli rozdávat teplé jídlo, vodu a měli k dispozici i tepelný generátor.

Ti imigranty jako obvykle podporují, a zveřejňují z jejich protestu srdceryvné fotografie. Na nich se objevují rodiny s dětmi, které drží nápisy jako “Prosíme, otevřete hranice” a “Jsem také člověk”.

Nicméně Srbský komisař pro uprchlíky tvrdí, že problémy způsobily právě neziskovky, když informovaly uprchlíky, že když budou v dostatečně velkém počtu na hranicích demonstrovat během Vánoc, chorvatské úřady je pustí. To je ale nesmysl. Chorvaté dál nikoho nepustí.

V Srbsku se nyní nachází asi 4100 imigrantů, kteří jsou většinou umístění v různých centrech.

Komentáře

komentáře