Obálka časopisu s bílými herečkami vyvolala obvinění z rasismu

0
Screenshot obálky časopisu Envelope

Magazín novin Los Angeles Times zveřejnil na titulní straně portrét šesti amerických hereček, které se utkají o ocenění americké filmové akademie, tzv. Oskary. Pět plavovlasých a jedna rezatá herečka, tedy Annette Bening, Jessica Chastain, Diane Kruger, Margot Robbie, Saoirse Ronan, a Kate Winslet vyzývají ke změně, jak by Hollywood měl vyprávět příběhy.

Ať už byl jejich záměr jakýkoliv, vyvolal zcela jinou reakci, než ženy čekaly. Jednoduše, fotografie hereček, které jsou všechny bílé, vyvolala na Twitteru záplavu hněvu.

Feministka Kate Harding napsala: “Je téměř rok 2018. Pokud jste bílá žena a někdo vás požádá, ať pózujete pro skupinovou fotografii na obálku magazínu jen s dalšími bílými ženami, ŘEKNETE NE.
(všimli jste si, jak levičáci vždy podporují své argumenty výkřiky ohledně doby? Je 21.století, je rok 2017 apod.)

Jiný člověk píše, že fotografie je nehorázně vylučující, ostudná a bolestná.

V duchu komunistické praxe sebekritiky si nakonec popel na hlavu nasypala i jedna z hereček na snímku, Jessica Chastain. Prý jde o smutný pohled na to, že na snímku není žádná barevná žena, která by s ostatními propagovala hlavní filmy. A vyzvala k tomu, aby byl filmový průmysl více inkluzivní.

Dá se očekávat, že po tomto poprasku už se v médiích podobná fotografie, na které by byli jen bílí herci či herečky, nebo jiní umělci, neobjeví. Být bílý už v Americe není politicky korektní. Být kdokoliv jiný ale korektní je a není problém natočit film ze současné Ameriky, ve kterém se neobjeví jediný běloch a s tímto filmem získat Oskara, ačkoliv měl vyhrát snímek daleko kvalitnější.

Komentáře

komentáře