Starosta Minneapolis označil památník ženě zavražděné somálským policistou za “nechutný”

0

Starosta města Minneapolis Jacob Frey řekl, že “nenávist nemá v Minneapolis místo.” Stalo se to poté, co skupina Identity Evropa před budovou policejní stanice postavila památník zavražděné bílé ženě Justine Diamond, kterou v červenci zastřelil policista somálského původu Mohamed Noor. Středoevropan o případu tehdy informoval. Diamond tehdy policii po telefonu nahlásila zločin a když přijela hlídka a Diamond s ní jen v pyžamu mluvila, Noor se vyklonil z okénka a ženu několika ranami zastřelil.

V pátek skupina Identity Evropa před policejní stanicí v jižní Minneapolis postavila ženě památník. Fotku ženy v rámečku obklopenou svíčkami a nápisem “Stojíme jednotní”.

Podle listu Star Tribune byl památník následující den zničen a na místě zůstaly jen zbytky svíček. V sobotu večer označil starosta města památník za “nechutný”.

“Odsuzuji pachatele a jejich taktiky v tom nejostřejším duchu,” prohlásil Frey. “Identity Evropa a ti, kdo sdílí jejich hodnoty, nemají v našem městě místo. Nenávist nemá v Minneapolis místo. Tečka.” Píše CBS.

Srovnejme případ zavražděných bílých lidí, kolem kterých je mediální ticho, a incidenty, při kterých zemře černoch. Incidenty, které daly vzniknout hnutí Black lives matter, jejichž aktivisty přivítal i bývalý prezident Obama. Jsou to případy, kdy tito aktivisté upozorňují na ať už domnělou nebo skutečnou rasovou nenávist, a establishment je buď vzývá nebo jim jde rovnou na ruku. V případě připomínky bílé oběti zastřelené zjevně nesmyslně černým policistou jde ale o “nechutnost”.

Vyšetřování případu se navíc vleče. Ať už z jakéhokoliv důvodu, tak veřejnost zatím nezná pravdu. A nenávistný postoj starosty města tomu nijak nepomůže. Protože i na bílých životech záleží.

Komentáře

komentáře