V Brně měli být imigranty napadeni mladí lidé

0
Foto Facebook Slušní lidé

Aktualizace: Policie odmítla sdělit národnost útočníků, ale v podstatě potvrdila, že se jedná o cizince, když ústy mluvčí sdělila, že “zde žijí již delší dobu”. Naopak azylové centrum v Kostelci nad Orlicí odmítlo, že by útočníci patřili k jeho “klientům”. Více informací bude k dispozici, až se podaří odtajnit spis případu.

Na Facebookových stránkách brněnského politického hnutí Slušní lidé se objevilo video se svědectvím dvou napadených mužů, kteří se v Brně měli stát obětí útoku nožem ze strany čtyř imigrantů.

Podle svědectví mělo dojít z pátku na sobotu, 23.12., u diskotéky Caribic k incidentu, při kterém skupina imigrantů měla slovně obtěžovat mladou dívku. Té se ale zastal kamarád. Jenže jeden z imigrantů měl poté vytáhnout nůž a začít vyhrožovat. Situace rychle eskalovala a na místě zůstali dva pořezaní přátelé obtěžované dívky s ranami na hlavě.

Na místo dorazila sanitka i policie a podařilo se zadržet čtyři útočníky, kteří by měli být z Egypta, Libanonu a Afghanistánu. Dva jsou údajně obyvateli uprchlického centra v Kostelci.

Rozhovor s napadenými muži a podrobnosti k případu jsou na tomto videu:

Komentáře

komentáře